Skip to main content

HIFK käynnisti kesäkuun alussa Eteenpäin-tukikampanjan, jonka tavoitteena oli kerätä kasaan 35 000 euroa tukituotteiden myynnillä. Kampanjan tavoitesumma saatiin kasaan sunnuntaina 30. kesäkuuta. Voit lukea lisää kampanjan taustoista täältä. Haluamme vielä lämpimästi kiittää kaikkia kampanjaan osallistuneita – teidän ansiostanne seuran tulevaisuuden rakentaminen näyttää jälleen aiempaa valoisammalta.

Vaikka tavoitesumma jo onkin kasassa, voit edelleen halutessasi ostaa haluamiasi tuotteita tämän viikon ajan. Pidämme tukituotteet myynnissä nettikaupassamme aiemmin ilmoitetun aikataulun mukaisesti, eli sunnuntaihin 7.7. asti. Tämän viikon myyntituotoilla rahoitamme kampanjan tukituotteiden tuotantokustannuksia.

Kampanjan tuoton maksimoimiseksi päätimme tilata tuotteita toteutuneen myynnin mukaan, ja tämän takia toimituksissa on ollut viivettä. Kaikki tilatut tuotteet toimitetaan alla olevan aikataulun mukaisesti:

Posti-toimituksella tilatut tuotteet:

Posti-toimituksella tilatut sarjaliput, julisteet ja t-paidat menevät tilausjärjestyksessä postiin heinäkuun puoleenväliin mennessä. Pikeepaidat toimitetaan heinäkuun loppupuolella. Asiakkaille lähetetään sähköpostitse vahvistusviesti, kun tilaus on käsitelty ja laitettu toimitukseen.

HUOM! Jos olet tilannut useita eri tuotteita samalla tilauksella, saattavat tuotteet tulla eri lähetyksissä.

Nouto-toimituksella tilatut tuotteet:

Kaikki Nouto-toimituksella tilatut sarjaliput ja julisteet sekä 30.6. klo 12 mennessä tilatut t-paidat ovat noudettavissa alla olevan listan mukaisesti. Keskitämme noudot kotiotteluihimme, mutta kampanjatilausten runsaan määrän vuoksi järjestämme myös muutamia erillisiä noutotilaisuuksia seuran toimistolle.

Voit valita itsellesi sopivan noutoajankohdan listalta. Toimiston nykyisen henkilöstöresurssin vuoksi emme valitettavasti pysty järjestämään muita noutoajankohtia nyt ilmoitettujen aikojen ulkopuolella.

Noutotilaisuudet sarjalipuille, julisteille sekä 30.6. klo 12 mennessä tilatuille t-paidoille (pl. pikeepaidat):

  • Torstaina 4.7. klo 18–21 seuran toimistolla (Döbelninkatu 2, Helsinki)
  • Lauantaina 6.7. klo 9–13 seuran toimistolla (Döbelninkatu 2, Helsinki)
  • Lauantaina 6.7. HIFK-Valtti-kotiottelun aikana
  • Loppukauden kotiottelut (tuotteet otetaan mukaan jokaiseen kotiotteluun, kunnes ne on noudettu)

HUOM! Kaikki Nouto-toimituksella tilatut tuotteet edellä mainituissa tuotekategorioissa ovat noudettavissa torstain 4.7. noutotilaisuudesta lähtien. Tilausten runsaan määrän takia emme lähetä tilaajille erillistä viestiä siitä, että tuotteet ovat noudettavissa.

Kaikki Nouto-toimituksella 30.6. klo 12 jälkeen tilatut t-paidat sekä kaikki pikeepaidat ovat noudettavissa elokuun kotiotteluissamme.

Usein kysytyt kysymykset kampanjasta ja tilauksista

Tilasin tuotteita kesäkuun alussa, enkä vielä ole saanut niitä. Miksi tilaustani ei vielä ole toimitettu?

Kampanjan tiukan aikataulun sekä tavoitteen saavuttamisen takia olemme tilanneet tuotteita erissä toteutuneen myynnin perusteella. Tästä syystä tuotteet ovat vasta kampanjan loppumetreillä menneet tuotantoon. Kaikki tilatut tuotteet toimitetaan asiakkaille yllä mainitun aikataulun mukaisesti.

Tilasin samalla tilauksella tuotteita eri toimitusajoilla. Voinko noutaa jo valmiina olevan tuotteen nyt?

Jos olet tilannut tuotteita eri toimitusajoilla (esimerkiksi juliste ja pikeepaita samalla tilauksella), voit noutaa nyt jo valmiina olevan tuotteen heinäkuun noutotilaisuuksista ja myöhemmin valmistuvan tuotteen elokuun kotiotteluissa. Kirjaamme tällöin ylös tiedot toimitetuista tuotteista tilauksellesi.

Tilasin sarjalipun postitse, eikä se ehdi perille ennen 6.7. pelattavaa kotiottelua. Pitääkö minun ostaa uusi kertalippu ottelutapahtumassa?

Ei tarvitse – sähköpostissasi oleva tilausvahvistus toimii lippunasi, kunnes fyysinen lippu on tullut perille.

En pääse noutamaan tuotteita vielä heinäkuun ensimmäisellä viikolla. Mitä teen?

Jos et pääse noutamaan tuotteita heinäkuun ensimmäisen viikon tilaisuuksissa, voit noutaa tuotteita myös loppukauden kaikissa kotiotteluissa. Sinun ei myöskään tarvitse ottaa meihin erikseen yhteyttä, mikäli et tällä viikolla pääse noutamaan tuotteitasi. Tuomme noudettavat tuotteet jokaiseen loppukauden kotiotteluun siihen asti, kunnes ne noudetaan.

Voinko tulla seuran toimistolle noutamaan tuotteita?

Järjestämme heinäkuun ensimmäisellä viikolla muutaman noutotilaisuuden seuran toimistolla. Tarkempi aikataulu on ilmoitettu ylempänä. Näiden aikojen ulkopuolella emme valitettavasti pysty järjestämään noutoja, sillä seuran toimistolla ei ole henkilökuntaa paikalla päivittäin. Jos et pääse hakemaan tuotteita toimistolta tällä viikolla, voit hakea ne loppukauden kotiotteluistamme.

Miksi tuotteiden myynti jatkuu, vaikka kampanjan tavoitesumma on kasassa?

Tavoitesumma tuli kasaan viikkoa ennen kuin kampanjan tuotemyynnin oli tarkoitus päättyä. Halusimme siksi vielä antaa kaikille mahdollisuuden ostaa haluamiaan tuotteita, vaikka tavoite täyttyikin odotettua aiemmin. Tuotteet ovat myynnissä sunnuntaihin 7.7. asti aiemmin ilmoitetun aikataulun mukaisesti. 35 000 euron rajan ylittävät tuotot kohdennetaan tukituotteiden tuotantokustannuksiin.

Tilasin tuotteen noudolla, mutta haluaisinkin sen postitse. Mitä teen?

Voit olla yhteydessä osoitteeseen viktor.fagerudd(at)hifkfotboll.fi, niin laskutamme sinua postituskuluista (2,50–8,90 euroa tilauksen mukaan) sähköpostilaskulla. Otathan tällöin yhteyttä viimeistään sunnuntaina 7.7.

Tilasin tuotteet postitoimituksella, mutta pääsisinkin noutamaan ne. Voinko vaihtaa toimitustavaksi noudon?

Tilausten runsaan määrän sekä postituskäytäntöjen takia emme valitettavasti enää pysty vaihtamaan toimitustapaa postituksesta noudoksi. Saat tuotteesi postissa, kun ne valmistuvat.