HIFK Stadin Mimmit

HIFK Stadin Mimmit Red

Red pelaa kaudella 2019 naisten Kolmosta ja Nelosta. Treenaamme kaikki yhdessä, mutta kummallekin sarjatasolle on omat pelaajaryhmänsä.

Ota yhteyttä:

Petja Puranen, valmentaja
petja.puranen@hifkfotboll.fi

Jenni Tiusanen, joukkueenjohtaja
jenni.tiusanen@hifkfotboll.fi

Nona Törmänen, joukkueenjohtaja
nona.tormanen@hifkfotboll.fi

HIFK Stadin Mimmit White

Me ollaan pari vuotta sitten perustettu joukkue, joka koostuu pelaajista joista osalla on jalkapallotaustaa ennestään ja osa on aloittanut pelaamaan jalkapalloa vasta tämän joukkueen myötä. Me pelataan naisten vitosta ja treenataan pari kertaa viikossa. Vaikka meiltä löytyy motivaatioita sekä intoa treenata ja kehittyä, tärkeintä meille on kuitenkin pitää kiinni meidän loistavasta yhteishengestä ja siitä että #meilläonhauskinta.

Valmentaja: Sakke Koskinen

Joukkueenjohtaja: Elina Ruohonen
elina.ruohonen@hifkfotboll.fi

HIFK Stadin Mimmit Blue

Tavoitteemme on kehittyä joukkueena ja yksilöinä. Haluamme oppia tekemään maaleja ja voittamaan pelejä. Tärkeintä meille on kuitenkin Stadin Mimmien moton mukaan; Meillä on hauskinta! Kuntoilu ja kehonhuolto ovat iso plussa tässä harrastuksessa!

Valmentaja: Ville Lammi

Joukkueenjohtajat: Susanna Mara, Marika Nyqvist

Ota yhteyttä:
ville.lammi@hifkfotboll.fi
susanna.mara@hifkfotboll.fi & marika.nyqvist@hifkfotboll.fi

Yhteistyökumppanimme

Kuvagalleria

Seuraa meitä