Skip to main content

HIFK haluaa kiittää menneestä kaudesta joukkuetta, valmennusta ja taustoja sekä yhteistyökumppaneita. Erityiskiitokset Stadin kingeille ja muille kannattajille, jotka ovat tukeneet ja kannustaneet joukkuetta historiallisen hyvään suoritukseen.

HIFK-yhteisö – etunenässä Veikkausliigajoukkue – on osoittanut seuran arvojen mukaista toimintaa menneen kauden aikana ja se on yksi syy miksi voimme kaikki olla erittäin tyytyväisiä koko kauteen.

Joukkueen valmennustiimi Joaquin Gomezin johdolla osoittivat kauden aikana omalla toiminnallaan mikä merkitys ammattitaidolla, sitoutumisella ja intohimolla on pelaajien kehittämisessä sekä tulosten saavuttamisessa.

Päävalmentaja Joaquin Gomezin taival päävalmentajana jatkuu seuraavalla kaudella uudessa ympäristössä.

-Pelaajat ja valmennustiimi tekivät loistavan tuloksen, jonka lähtökohtana oli korkea vaatimustaso päivittäisessä tekemisessä. Mielestäni Joaquin Gomez oli lähtökohdat ja seuran resurssit huomioiden Veikkausliigakauden 2021 paras päävalmentaja valmennustiimeineen, HIFK:n urheilutoimenjohtaja Mika Lönnström kommentoi.

Seura toivottaa Joaquin Gomezille menestystä tuleviin haasteisiin!

Tack HIFK 2021!