Skip to main content

HIFK järjestää kesän kuumimman sporttileirin!

Viikko ennen koulujen alkua (29.7-2.8) ja paikkana Väinämöisen kenttä Töölössä (Väinämöisenkatu 2-4, 00100). Leirille ovat tervetulleita 7-13-vuotiaat ja valmennuksesta vastaavat seuramme pätevät juniorivalmentajat. Kyseessä on monilajileiri, jossa on mukana IFK:n käsipallo, yleisurheilu sekä jalkapallo.

Leirin tavoitteena on vahvistaa lajien välistä yhteistyötä sekä ennen kaikkea tarjota seuran nuorille mielenkiintoinen ja monipuolinen leiriviikko usean eri lajin harjoitteiden ansiosta. Viikon aikana käydään läpi kaikkien mukana olevien lajien harjoitteita ja tuetaan ja kehitetään nuorten motorista kehitystä taitoharjoittelun ohella.

Ilmoittautuminen on sitova ja osallistumismaksun tulee olla maksettu leirin alkaessa. HIFK pidättää oikeuden peruuttaa leirin/leirit mikäli ilmoittautuneiden määrä ei ole riittävä leirin toteuttamiseksi.

Lisätiedot:
Leirin hinta on 185€/leiriviikko. Hintaan sisältyy kaksi harjoitusta päivässä, lämmin lounas, sekä yllätyspalkintoja.

Leiripäivän aikataulu:

08.00-09.00 osallistuvat saapuvat paikalle
09.00-11.00 harjoituskerta 1
11.00-13.00 lounas ja valvottu vapaa-aika
13.00-15.00 harjoituskerta 2
15.00-16.00 vanhemmat noutavat osallistujat

Varaa paikkasi ajoissa, sillä leirit täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä!

Ilmoita lapsesi mukaan tästä!