Skip to main content

Haemme edelleen 02-04 syntyneitä uusia pelaajia pelaajia kaudelle 2019.

Tule meille kehittymään pelaajana, peliaikaa taatusti luvassa sekä P17, että (halutessasi) P20 sarjoissa.

Kauden 2017 joukkueesta kolme pelaajaamme nousi P20 SM-karsintasarjaan ja kolme Miesten Kolmoseen.

HIFK:n pelaajakehitysstrategia

HIFK P17- joukkueen tavoitteena on valmistaa pelaajia kokonaisvaltaisesti ja pitkäjänteisesti, jotta pelaajat omaisivat valmiudet siirtyä eteenpäin P20-joukkueeseen ja myöhemmin aikuisten sarjoihin. Joukkueen kehittäminen on kuitenkin etusijalla, mikä ei mielestämme ole ristiriidassa yksilön kehittämistavoitteen kanssa. Pelaajistamme on vuosittain 1-3 noussut P20 SM-sarjan ryhmiin, ja 1-2 Kakkoseen, sekä 1-4 pelaajaa Kolmoseen.

Tarjoamme pelaajille osaavan valmennustiimin, jonka tavoitteena on pelaajien kehittämiseen.

Harjoitusolosuhteet ovat kunnossa, sen takaa seuran oma kenttä sekä seuran varaamat sisähallivuorot.

Lisätiedot:
Mikael Airava, +358 400 817265
mikael.airava[at]hifkfotboll.fi