Skip to main content

HIFK:n urheilutoimenjohtajana kolme kautta toiminut Henri Määttä ei jatka seurassa tulevalla kaudella.

Määttä on ollut vuosien aikana tärkeässä roolissa rakentamassa HIFK:n edustusjoukkuetta, kehittämässä seuraa, sekä luomassa mediaa ja markkinointia kotimaisen jalkapallon kärkitasolle.

”Haluan kiittää kaikkia HIFK-perheen jäseniä, jotka ovat olleet mukana aina alasarjoista Veikkausliigaan saakka. Iso kiitos pelaajille ja taustoille, sekä seuran hallitukselle luottamuksesta ja tuesta. Uuden vuoden myötä on aika suunnata nokka kohti uusia haasteita, joten toivon kaikille menestyksekästä vuotta 2017”, Määttä toivottaa.

”Henri on tehnyt hyvää työtä viime vuosina sekä urheilutoimessa että mediatiimissä. Haluamme kiittää häntä lämpimästi sekä toivottaa hänelle kaikkea hyvää tulevaisuudessa”, kommentoi seuran puheenjohtaja Kaarlo Kankkunen.

henkka1